Pouť prvokomunikantů doprovázelo tropické vedro

V tropickém vedru sobotního odpoledne připutovalo na Blatnickou horu více než třicet dětí z různých koutů Slovácka, které letos poprvé přistoupily k prvnímu svatému přijímání. Na pouti prvokomunikantů je doprovázeli rodiče a další příbuzní.
Mši svatou celebroval v příjemně vychlazené kapli svatého Antonína Paduánského děkan Veselí nad Moravou Andrzej Bystrzycki. V promluvě mimo jiné řekl: „Bůh nás chce při každé mši svaté posilovat ve všem dobrém, co děláme. Kéž by v nás byla při každé eucharistii touha dát se druhým. A mohou to být i malé věci, kterými se druhým dáváme.  Eucharistie nás k tomu posiluje. Máme ji přijímat s odhodláním a žít tak, abychom zachránili druhé.  Když přistupujeme ke každé Eucharistii, vnímejme Kristův odkaz obětavosti být tu pro druhé. Dnes tady na tom místě máme možnost přijmout s novou odhodlaností Tělo a Krev Krista jako posilu,“ řekl na závěr P.  Bystrzycki.
Po mši svaté následoval venku pod širým nebem program pro děti, který připravily vedoucí Centra pro rodinu Veselí nad Moravou Lenka Zemanová a vedoucí Rodinného centra Strážnice Blažena Bučková.

Hlavní pouť na Svatém Antonínku obrazem

Na Hlavní pouť ke cti sv. Antonína Paduánského na Blatnickou horu připutovaly tisíce lidí. Svatý Antonínek po celý den zalévaly sluneční paprsky, a tak se nikomu nechtělo ani domů.

V nedělním dopoledni si mohli poutníci vybrat účas ze tří mší svatých. První byla už v osm hodin v kapli sv. Antonína Paduánského a hlavním celebrantem byl spirituál Kněžského semináře v Olomouci P. Vladimír Schmidt. Dále s ním za oltářem sloužili spirituál Kněžského semináře Olomouc P. Antonín Hráček, biskupský vikář pro evangelizaci P. Zdeněk Stodůlka, spirituál Stojanova gymnázia Velehrad P. Radim Kuchař a rektor Arcibiskupského kněžského semináře Olomouc P. Vít Hlavica. Druhou mši sv. sloužil již v přírodním areálu tradičně farář z Ostrožské Lhoty za své farníky P. Miroslav Reif. Hlavním celebrantem následující poutní bohoslužby byl pražský biskup Mons. Zdenek Wasserbauer. Odpoledne potom po svátostném požehnání sloužil závěrečnou mši svatou Hlavní pouti ke cti sv. Antonína Paduánského blatnický farář P. František Král. Ještě před tím se mohli zájemci zúčastnit besedy s pražským biskupem Zdenkem Wasserbauerem a zeptat se ho na vše, co je zajímalo.
Ocenění Bílá růže P. Antonína Šuránka , služebníka Božího letos předala předsedkyně Matice svatoantonínské Hana Cenková Vladimíru Křivánkovi z Ostrožské Lhoty, Františkovi Polehňovi z Ostrožské Lhoty a Josefovi Petraturovi z Blatnice pod Svatým Antonínkem. Spolu s předsedkyní oceněným pogratulovali pražský biskup Zdenek Wasserbauer a blatnický farář P. František Král.

Translate »