Blatnické kroje zářily na Setkání přátel jižní Moravy v Břeclavi

Z Blatnice se přihlásili Radim Kuřina a Eliška Pomajbíková do soutěže o nejkrásnější krojovaný pár jižní Moravy v rámci třetího ročníku Setkání přátel jižní Moravy. Když za mnou před pár týdny přišli, tak jsem je ráda podpořila s propagací i nabídkou obecního autobusu, pokud seženou dost krojovaných, aby nebyli v Břeclavi sami.

A podařilo! Blatnice byla dnes v Břeclavi zastoupena pětadvaceti krojovanými a další velkou doprovodnou skupinou. V průvodu byli vidět členové folklorního souboru Vavřínek, zpěvačky Pútnice z Blatnice, ženy i muži středního věku i senioři. Byla to radost, když v průvodu ženy zanotovaly „A ty svatý Antoníčku…“, ale také v okamžiku, kdy přicházel průvod k břeclavskému zámku, kde bylo hlavní stanoviště paní Božena Chabičová svým silným hlasem, který dokáže hlasitě předříkávat růženec i při cestě na Antonínek: „Blatnica zdraví Břeclav!“ A odpovědí byl bouřlivý potlesk diváků.

Byla jsem v těch chvílích moc hrdá na své spoluobčany, kteří i v tom šíleném vedru neváhali a šli zcela zdarma ve svém volném čase reprezentovat Blatnici a šířit dobré jméno naší obce. Určitě by jim bylo lépe někde v chládku anebo u vody. Všem Blatničanům, kteří se dnes jakýmkoliv způsobem zapojili do Setkání přátel jižní Moravy v Břeclavi patří velké poděkování… Fotogalerie zachycuje celkovou atmosféru a nádheru krojů, které dnes byly v Břeclavi k vidění.

Text a foto: Lenka Fojtíková

5 odpovědí na “Blatnické kroje zářily na Setkání přátel jižní Moravy v Břeclavi”

  1. Takových starostek a starostů,kteří ctí folklor a odkaz našich předků,předávaný po generacích si velice vážím.Je bohužel i dost takových,kteří organizátorům hází klacky pod nohy,místo toho aby přiložili ruku k dílu.Nenechme se otrávit,toto je cesta správným směrem.Mějme se rádi,zpívejme,buďme velkorysí,hrdí na naše kroje a tradice. Jožka Langášek

  2. Blatniční, viděla jsem vás a moc mne to potěšilo to vaše nadšení. Nevím kterým jsem radila o koupení botů na pěší zoně u Vietnamců. Dobře to dopadlo. Moc vás zdravím Benadová Lanžhot. Toho studenta kterého jsem v Hodoníně učila se jmenoval Luďek Nedbal, pozdravujte ho. Děkuji moc.

  3. Krásné.Byla jsem na setkání a moc se mi Vaše kroje líbili. Hodně zdraví všem a zase na podobné akci nebo příští rok na viděnou. Jana Kosová, Mokrá u Brna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.